Chillik András László honlapja

"Szeretek élni! Vonz az élet, A szerelem, a dal, tavasz. Amerre vágyakozva nézek, Ott csak villámlik, nem havaz."

magasugrás  

Atlétikai versenyszám; nekifutásból végrehajtott ugrás, célja a lehető legnagyobb magasság elérése. Kellékeihez tartozik egy vízszintes, félkör alakú nekifutópálya, amely legalább 15 m-nyi rohamot tesz lehetővé 180°-os köríven belül. A két merev ugrómérce között könnyű, vízszintes léc feszül keresztirányban; ha az atléta nem tudja átugrani, hanem hozzáér, a léc leesik. Az ugró legalább 5 x 4 m méretű, párnázott ugrógödörben ér talajt a léc mögött. Valamikor a helyből magasugrás is olimpiai szám volt - utoljára az 1912. évi játékokon. Az egyetlen formai követelmény az, hogy a magasugró egy lábról rugaszkodjék el. Sokféle stílus vagy technika alakult ki az idők folyamán, például a ma már kevéssé használatos ollózó technika: az ugró ekkor szinte függőleges helyzetben viszi át a magasságot; jól ismert továbbá az ún. guruló technika: ilyenkor az ugró arccal a talaj felé fordul, s az ugrás magasságában teste párhuzamos a léccel; később a hátrafelé ugrás jött divatba, az ún. Fosbury-flop, amelyet Richard (Dick) Fosbury amerikai magasugró, az 1968-as olimpiai bajnok talált fel. Egyébként a férfi magasugrók közül még soha senki nem nyert kétszer olimpiát, a nők közül azonban ketten is: a romániai Balázs Jolán (1960, 1964) és a német Ulrike Meyfarth (1972, 1984). A versenyben egyre magasabbra emelik a lécet, ha a résztvevőknek sikerül átvinniük egy-egy magasságot. A versenyzők akármelyik magasságon kezdhetik a versenyt az előírt kezdőmagasságon felül. Egy-egy magasságon az ugró három kísérletet tehet, a léc harmadszori leverése a kiesést jelenti. A versenyző eredménye a legjobb sikeres ugrása. Holtverseny esetén a legnagyobb magasságon, ill. az egész verseny folyamán legkevesebb eredménytelen ugrást végző a győztes, vagy aki a legkisebb számú eredményes ugrással érte el a végső sikert. Lásd még atlétika.

 

mezei futás  

Hosszú távú futóverseny; a maratoni futással ellentétben rendszerint nem megépített utakon, hanem természetes terepen tartják. A mezei futóversenyeket az őszi vagy a tavaszi hónapokban rendezik. Sok amatőr sportoló erőnlétének karbantartása és állóképességének növelése érdekében űzi ezt a sportágat. A XIX. század elején még „hajtóvadászatnak” nevezték a mezei futóvetélkedők akkori formáját - az üldözött „nyulak” néhány perccel a többiek előtt indultak útnak, és papírdarabokat szórtak el haladtukban, hogy a „kopók” követhessék a nyomukat. A sportág történetében mérföldkő volt a Crick Run megalapítása 1837-ben,  az angliai Rugby híres középiskolájában; attól kezdve több neves középiskola rendezte meg évenként a maga mezei futóversenyét, harminc év múlva pedig a Temzei Evezős Egylet az evezősök téli szárazedzéseként vezette be a mezei futást.  

Angliában az első országos bajnokságot 1877-ben rendezték meg, felnőtt versenyzők számára 10 mérföldes (16 090 m-es) távon. Ekkor még csak 33 versenyző indult, a XX. század második felére már 900-ra emelkedett a résztvevők száma. Az első nemzetközi versenyre 1898-ban került sor Anglia és Franciaország mezei futóinak részvételével, 1903-ban pedig első ízben rendezték meg Anglia, Írország, Skócia és Wales nemzetközi mezei bajnokságát. Erre a versenyre 1907-től Franciaország is benevezett, 1924-től Belgium, 1929-től pedig Olaszország, Luxemburg, Spanyolország és Svájc is; a II. világháború után más országok is csatlakoztak. 1962-ben a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) megalkotta a férfiak és nők számára rendezett mezei futóbajnokságok és nemzetközi versenyek szabályait. Előzőleg három olimpián is szerepelt a mezei futás, 1924 után azonban úgy döntöttek, hogy nyári versenyszámnak alkalmatlan. A versenyszabályok értelmében a mezei futás távja férfiak számára minimum 12, nők számára legalább 2 km. A pályák nehézségi foka igen különböző, ezért a mezei futásban nem tartanak nyilván világcsúcsokat. A csapatversenyeken 6-4 fős csapatok egyes versenyzőinek helyezési számát adják össze; a legalacsonyabb pontszámot elérő csapat a győztes. Lásd még atlétika.

 

motocross  

Más néven CROSS vagy KROSSZ, a motorkerékpár-versenyzés egyik formája; a motorosok nyílt, olykor igen egyenetlen terepen versenyeznek. A pályák hossza nagyon különböző, az alsó határ a nemzetközi versenyeken 1,5, a felső 5 km; olykor meredeken felfelé tart, máskor lefelé lejt az út, az egyes pályaszakaszok esetleg vizesek vagy sárosak, s a mindkét oldali kanyarok nehézségi foka eltérő. A motorsportok közül alighanem a motocross veszi legjobban igénybe a résztvevők fizikumát, bár időtartama meglehetősen rövid: két futama egyenként alig 40 perces. Egy-egy versenyen a résztvevőknek ugyanazt a motorkerékpárt kell használniuk, de szerelések az egyes futamok között természetesen végrehajthatók. A motocrossversenyző szokásos felszerelése: pamutszvetter, a térden és a combon kipárnázott nejlonnadrág, párnázott csizma és kesztyű, bukósisak, védőszemüveg, műanyag mellvédő és vesevédő öv. A Fédération Internationale Motorcycliste (Nemzetközi Motorkerékpár Szövetség) felügyelete alatt megrendezett nemzetközi versenyeken a motorkerékpárokat a motor űrtartalma szerint három kategóriára osztják. A kategóriahatárok: 125, 250 és 500 cm3. Mindhárom kategória világbajnokságát évenként rendezik meg. Motocrossversenyeket Európában az 1950-es évek eleje óta tartanak, de rendeznek ilyen versenyeket más földrészeken is.

Az Egyesült Államokban az 1970-es évek eleje óta teret hódító supercross a motocross fedettpályás változata. Hatalmas arénákban megépített salakpályán futják. A pályák általában rövidebbek a motocrosspályáknál, de megtételükhöz több és hosszabb ugrás szükséges, mint a szabadtéri versenyeken.

 

motorcsónak  Versenyek.

A Nemzetközi Motorcsónak Szövetséget (Union of International Motorboating) 1922-ben hozták létre az európai versenyek eredményeinek hitelesítésére; ma már a világversenyek eredményeinek hitelesítése is feladata. A motorcsónakversenyek főbb divíziói a különböző típusú beépített és külmotoros csónakoknak felelnek meg. Minden divízió több osztályra oszlik, rendszerint a hengerek lökettérfogata szerint. A helyi és az országos csoportok védnökségével sok száz regattát és versenyt rendeznek minden évben, általában zárt pályán. Néhány verseny, például a Mississippi Marathon és a Six Heures de Paris távolsági bajnokság. (A hobbihajók külön divízióban indulnak a 80 km és a több mint 400 km közé eső „maratoni” távokon.) A Nemzetközi Motorcsónak Szövetség világbajnoki érmeket is adományoz a nagy versenyeken, például az angliai Wills Internationalen, a Florida és a Bahama-szigetek közötti Miami-Nassau Race-en és az olaszországi Viareggióban rendezett Nápolyi Kupán szerzett helyezési pontszámok alapján. Számos jachtklub rendez olyan versenyeket, amelyeken a versenyzőnek előre meg kell adnia, hogy milyen sebességgel fog haladni; ezeken nem a gyorsaság, hanem a navigációs ügyesség dönti el a sorrendet. A hajó kapitánya megmondja, hogy egy adott pálya két kijelölt pontja között pontosan mennyi ideig halad majd; ezután óra nélkül teszi meg a távot, és a sebességet a szél, a dagály és a tengeráramlás változásaihoz igazítja. Az nyer, aki a legközelebb kerül a maga által előzetesen megjelölt időtartamhoz.

 

motorkerékpár - sport  

Motorkerékpárok használata szórakozás vagy versenyzés céljára; a sportágat amatőrök és hivatásos versenyzők egyaránt művelik, országúton, mesterséges pályán és természetes terepen. A motorkerékpározás az autósporttal nagyjából párhuzamosan fejlődött. A várostól városig megrendezett egykori autóversenyeknek, például a Párizs-Bécs országúti versenynek volt motorkerékpáros kategóriája is. 1897-ben a De Dion-háromkerekűek játszották a vezető szerepet a sportágban, de csakhamar felülkerekedtek a kétkerekűek, például a Wernerek, s ezzel a versenyzés formája teljesen megváltozott. 1904-ben a Fédération Internationale du Motorcyclisme - 1949-től Fédération Internationale Motorcycliste (FIM) - elindította a nemzetközi versenyeket, öt ország (Osztrák-Magyar Monarchia, Dánia, Franciaország, Németország és Nagy-Britannia) részvételével. Az első nemzetközi bajnokságot 1905-ben rendezték meg a franciaországi Dourdanban. A legnevesebb európai motorkerékpár-versennyé idővel a Tourist Trophy (TT) fejlődött. Az elsőt 1907-ben rendezték meg Man szigetén, ez a pálya azután még évtizedekig a világ leghíresebbje volt. Észak-Amerikában a motorkerékpár-versenyzés 1903-ban kezdődött, a legnagyobb USA-beli motorkerékpár-verseny 1937 óta a 200 mérföldes (320 km-es) daytonai. Ugyanazon az országúti körpályán rendezik, mint a 24 órás daytonai autóversenyt. A motorkerékpár-versenyek formáinak száma nagyjából megegyezik az autóversenyekével. A fő fajták: országúti verseny, triál, salakpályaverseny, motocross, gyorsulási verseny, jégpályaverseny, hegymászóverseny, enduro. Az országúti versenyeket zárt pályán tartják; az útvonal részben vagy egészen közúton is vezethet. Motorkerékpáros világbajnokságot első ízben 1949-ben rendeztek; e versenyeken a részt vevő gépeket több kategóriába osztják motorlökettérfogat szerint (50, 125, 250, 350, 500, 700 cm3). A helyi klubok és szervezetek világszerte megrendezik a maguk nemzetközi országúti motorkerékpár-versenyeit, mégpedig az egész év folyamán. A pontversenyek (triálok) eredete az I. világháború előtti időkre nyúlik vissza. Viszonylag lassú iramú, hosszú időtartamú, szakaszos országúti versenyek; a sebesség nem meghatározó tényező. A salakpályás versenyeket Ausztráliában kezdeményezték az 1920-as évek elején; ezek rövid távú, lapos, ovális salakpályán rendezett versenyek. Ebben a versenyben a gépek igen könnyűek, üzemanyagtartályuk kicsi. A motocross amolyan „mezei futás” motoroknak, terepe göröngyös, hepehupás, de a pálya behatárolt, és megállapított számú futókörből áll. A motocrossversenyek Nagy-Britanniában kezdődtek, ott és az európai kontinensen az 1940-es és 1950-es években honosodtak meg, és az 1960-as évekre már nagy népszerűségnek örvendtek. A motorkerékpárok gyorsulási versenye amerikai találmány; kezdetei kb. 1950 tájára tehetők. Két versenyző küzd egymással egyenes, sima felületű, 400 m-es pályán. Jégpályán motorkerékpár-versenyt az 1930-as években rendeztek első ízben, mégpedig Skandináviában, később aztán mérsékeltebb éghajlatú országokban is tartottak ilyen versenyeket. A szeges gumikerekű motorkerékpárok ilyenkor befagyott tavon, műlyégpályán vagy stadionbeli, jéggel borított futópályán száguldanak (a pálya mindig ovális alakú). A motorkerékpárok hegymászó versenyein az időeredményeket mérik; a versenyzők úgy indulnak, hogy egyszerre csak egy gép legyen mozgásban. A legújabb szakág a sportágon belül az enduro nevű kétnapos megbízhatósági terepverseny. Ennek mindkét napján 200-300 kilométeres távotteljesítenek a versenyzők mintegy 6-7 óra alatt; a pálya ennél rövidebb, de 3 vagy 4 kört tesznek meg. A terep nagy része dombos, lehetőleg erdős, de vannak benne közutakon vezető úgynevezett összekötő szakaszok is, ezért a motorkerékpároknak meg kell felelniük a közúti közlekedés követelményeinek is. A pályát szakaszokra osztják, s mindegyiket bizonyos időhatáron belül kell teljesíteni. Amennyiben ez nem hoz döntést a versenyzők között, akkor mért szakaszokon teljesítenek időfutamokat. A versenynek van első és másodosztályú, ill. old boy kategóriája. Magyarországon a motorkerékpársport 1900-ban, a Magyar Autóklub keretein belül kezdődött; ebből vált ki 1906-ban a Magyar Motorkerékpáros Szövetség, amely megalakulásától kezdve tagja volt a nemzetközi szövetségnek. Lásd még motocross.

 

mükorcsolyázás  

Sportág, amelyben a műkorcsolyázók egyéni vagy páros előírt kötelező gyakorlatokban, illetve szabadkorcsolyázásban versenyeznek. A speciális mûkorcsolyának jellegzetes, homorúra köszörült pengéje van két élének kiemelésére, elöl pedig csipkézett (ez az ún. korcsolyahegyvájat). Robert Jones kapitánynak A Treatise on Skating (Értekezés a korcsolyázásról; 1772) című műve az első beszámoló a mûkorcsolyázásról, amelyet eleinte igen formális, merev stílusban műveltek, mígnem az 1860-as évek közepén Jackson Haines amerikai tánctanár Európában is meghonosította táncmozdulatokra alapozott technikáját. Az International Skating Uniont (ISU), vagyis a Nemzetközi Műkorcsolya Szövetséget, a világ korcsolyasportjának ellenőrző testületét 1892-ben alapították. A világbajnokságokat kezdetben önállóan rendezték, az 1908-as világbajnokság volt az első, amelyet az ISU felügyeletével tartottak meg. Ugyancsak 1908-ban vezették be a páros műkorcsolyázás versenyszámát. Az 1908-as és az 1920-as olimpiai játékokon férfiak, nők és párosok számára rendeztek versenyeket, s amióta van téli olimpia (azaz 1924 óta), ezek a versenyszámok annak a műsorán szerepelnek. A műkorcsolyázás minden mozdulatát a penge belső vagy külső élével hajtják végre, előre vagy hátra irányuló mozgás közben. A mozdulatok legtöbbje az ún. iskolagyakorlatokon alapul, ezeknek elemei a mozgás irányában vagy azzal ellentétes irányban haladó ívek és fordulatok, amelyeket olyan pontosan kell a jégre rajzolni, hogy két vagy három egymásba kapcsolódó kört formáljanak. A figuráknak öt nehézségi fokozatuk van: a hurok, a hármas, az ellenhármas, a hasonélű fordulás és a hasonélű ellenfordulás. Egészen 1991-ig a női és férfi versenyeknek egyaránt része volt a kötelező gyakorlatok sorozata. A szabadkorcsolyázás (kűr) bonyolult lábmunkával kombinálja az iskolagyakorlatok fordulásait, megtalálhatók benne a spirálok (egy lábon végrehajtott, egyélű siklás), a forgások és az ugrások. A forgás abban különbözik a többi korcsolyázómozdulattól, hogy a penge talpán hajtják végre, nem valamelyik élén. Az elugrás és a leérés helyzete szerint az ugrások két fő csoportra oszthatók: élugrások (pl. az Axel, a hármasugrás és a hurok), melyeknél a műkorcsolyázó az egyik lábáról ugrik el; illetve a Preisecker-ugrás (idetartozik a korcsolyahegy-hurok, a flip és a Lutz). Ez utóbbiak olyan élugrások, amelyeket a másik láb korcsolyahegyéről végzett elugrás és forgás segít elő. Az ugrások további osztályozása: az egyes, a dupla, a tripla vagy a kvadripla - a levegőben végrehajtott fordulatok száma szerint. Az egyéni műkorcsolyázás versenyszáma ma két szabadkorcsolyázási programot tartalmaz; a zenekíséretet a versenyző választja meg. A rövid („technikai”) program néhány előírt elemet foglal magába, a hosszú programban nincs ilyen specifikus elem, s az a célja, hogy a legjobban szolgálja a versenyző ügyességének, képzettségének és eleganciájának bemutatását. A kivitelezés minőségét és a művészi benyomást (nehézségi fokot) külön-külön ítélik meg az egyes programokban; minden versenybíró 1-től 6-ig terjedő pontszámokat adhat, s az a versenyző győz, amelyik az egyes bírák megítélte pontszámok legmagasabb átlagát éri el. A páros műkorcsolyázásban a versenyzők a szabadkorcsolyázás kiválasztott elemeit úgy igyekeznek végrehajtani, hogy a pár - harmonikus mozgásával, összhangjával, együttműködésével - minél jobb benyomást keltsen. A páros műkorcsolyázás jellegzetes többletelemei: az emelés, amikor a férfi a nőt a jégről a levegőbe emeli; a páros forgások és változataik (pl. a „halálforgás”, itt a férfi az egyik korcsolya élére, a másiknak a hegyére támaszkodik, miközben a kezét fogó nő a korcsolya egyik élére támaszkodva vízszintes testtel forog a jég fölött); a kidobós figura (itt a nő az elugrásnál lendülettöbbletet kap azzal, hogy partnere mintegy eldobja magától). A páros versenyeket ugyanúgy szervezik és pontozzák, mint az egyénieket. A negyedik műkorcsolyázó versenyszám, a jégtánc (lásd ott), szintén párosok vetélkedője. Lásd még korcsolyázás

 

mülesiklás  

Síversenyszám, kanyargós pályán futják, kapuk között (a kapuk párhuzamos rudak, tetejükön zászlóval); az 1920-as évek elején alakította ki Sir Arnold Lunn brit sportember; az ún. alpesi versenyszámok egyike. A versenypályát úgy tervezik meg, hogy próbára tegyék a síző ügyességét, felkészültségét, időzítő- és ítélőképességét. A kapukat különféle kombinációkban helyezik el; a kapuk megközelítésének és átsiklásának legjobb módjához alapos felkészültségre van szükség. Azt a versenyzőt, aki kihagy egy kaput, diszkvalifikálják, kivéve, ha visszamegy, s az előírt oldalról átmegy rajta. A kapuk legalább 75 cm szélesek és 4 m-re vannak egymástól. Olimpiai és világbajnoki műlesikló versenyeken a pálya lejtése férfiaknál 180-220 m, a női versenyeken 130-180 m. Egyéb versenyeken rendszerint rövidebb és könnyebb a pálya. A férfi versenyeken a kapuk száma 55-75, a női műlesiklásban 45-60. Az óriás műlesiklás a műlesiklás és a lesiklás szabályait is magába foglalja. (Az utóbbi hosszabb és gyorsabb verseny.) Az óriás műlesiklásban a kapuk szélesebbek és egymástól nagyobb távolságra vannak, a pálya hosszabb, mint a közönséges mûlesiklópálya. Óriásműlesikló-világbajnokságot első ízben 1950-ben rendeztek. A szuperóriás műlesiklás (super-G) elsősorban gyorsasági verseny, sok jellegzetessége azonos a lesikló versenyek sajátosságaival. A pálya meredekebb és egyenesebb, mint a többi műlesikló számban, a kanyarok hosszabbak és nagyobbak, élesebbek, s nagy sebességet igényelnek. Akárcsak a lesiklásban, a győzelmet itt is egyetlen futam dönti el. A super-G először 1987-ben szerepelt a világbajnoki, 1988-ban az olimpiai számok között. A legfontosabb nemzetközi versenyeken a műlesiklók rendszerint két futamban döntik el a verseny sorsát, vagy egyazon pályán - előzetes gyakorlás, kipróbálás nélkül -, vagy két különböző pályán. A legjobb összetett időeredményt elérő versenyző a győztes.

 

mürepülés  

Repülőeszközzel végzett, a normális repülési helyzetektől szándékosan eltérő, hirtelen helyzet- és sebességváltozásokkal járó manőverek sorozata. Látványos és rendkívüli helyzeteket már a ballonrepüléssel és az ejtőernyőzéssel kapcsolatos kísérletek során is előidéztek, de a szó mai értelmében vett - elsősorban motoros - műrepülés az 1910-es években alakult ki. Az első műrepülő-figurát, a bukfencet (looping) az orosz Pjotr Nyesztyerov hajtotta végre 1913. szeptember 9-én, ezután pedig az I. világháború katonai pilótái a légi harcokban dolgoztak ki újabb és újabb manővereket. A háború után számos leszerelt katonai pilóta látványos repülőbemutatókkal (angol elnevezéssel stunt flying vagy barnstorming) kereste kenyerét, sokan pedig - főként az Egyesült Államokban - „repülő cirkuszaikkal” járták az országot és szórakoztatták vakmerő műrepülő-figurákkal közönségüket. A két világháború között a műrepülés a sportrepülés egyik ágává alakult. Az első nemzetközi műrepülő-találkozót 1932-ben Berlinben tartották, itt Bánhidi Antal nagy sikert aratott saját tervezésű Gerle repülőgépével. Nemzeti és nemzetközi bajnokságokat 1934 óta rendeznek. Magyarországon 1962-ben Budaörsön, 1984-ben Békéscsabán, 1994-ben Debrecenben volt motoros műrepülő-világbajnokság, jelentős magyar sikerekkel. A műrepülősport fejlődésének legfőbb eleme a különleges repülési tulajdonságú repülőgépek tervezése és gyártása: a XX. század végén az élvonalban lévő, 300-400 lóerős, könnyű gépeket a német Extra, az orosz Szuhoj és a francia Avions Mudry cég gyártja, gyakran egy bizonyos versenyző testsúlyához és magasságához alkalmazva. A műrepülő-versenyzőknek egy 100 m-től 1000 m-ig terjedő magasságú, 1000 m hosszú és 800 m széles „box”-ban kell előírt, illetve szabadon választott figurákat végrehajtaniuk. Ezek kiválasztása és elbírálása a José L. Aresti spanyol műrepülő-pilóta által összeállított katalógus alapján történik. A műrepülő-alapfigurák (bukfenc, orsó, bukóforduló, leborítás, harcforduló, dugóhúzó, átesés) elsajátítása minden pilóta kiképzésének kötelező része, mivel ezek hozzátartoznak a repülőgép biztonságos vezetéséhez.

 

müugrás  

Vízi sportág: vízbe ugrás rendszerint fejjel előre, torna- és akrobatamozdulattal. Kidolgozott, akrobatikus formája Európában a XIX. század elején alakult ki, mint a tornasport egyik változata; versenysport pedig a XIX. század vége felé lett. 1904-ben vették fel az olimpiai úszószámok közé (először csak férfiaknak, 1912-tõl nõknek is), és a XX. század első felében gyors fejlődésnek indult. 

A műugróverseny ugrásait vagy a víz szintje fölött 5-10 m-re elhelyezett elugróhelyről (ez az ún. toronyugrás) vagy egy vízszint fölött 1-3 m-re lévő rugalmas ugródeszkáról hajtják végre. Olimpiai versenyeken csakis a 10 m-es „torony”, ill. a 3 m-es ugródeszka használatos. A műugróversenyek ugrásfajtáit - nehézségi fokozataikkal együtt - a Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA, Nemzetközi Amatőr Úszószövetség), a vízi sportok nemzetközi felügyelő testülete tartja nyilván, illetve sorolja fel táblázat formájában. A versenyzőknek bizonyos számú kötelező ugrást kell végrehajtaniuk a listán felsoroltak közül, továbbá bizonyos számú szabadon választott ugrást. A versenybíróság létszáma legalább 3 és legfeljebb 10; minden ugrást pontoznak, figyelemmel az elugrás, az ugrás közbeni testtartás, az előírt mozdulatok végrehajtása és a vizet érés minőségére. Az ugrások pontszámait összeadják, majd a nehézségi fokok szerinti szorzószámmal kapott eredményt átlagolják. Az az ugró győz, amelyiknek a verseny végére sikerül a legmagasabb pontszámot összegyűjtenie. A műugrásban a férfiak 11 ugrást hajtanak végre: 5 kötelezőt és 6 szabadon választottat. A női versenyekben mind a kötelező ugrások, mind a szabadon választottak száma 5. A toronyugrásban a férfiak 10, a nők 8 ugrást hajtanak végre. A versenyszerű ugrásokat öt csoportba osztják, ehhez jönnek még a toronyugrók kézállásból végrehajtott ugrásai. Az első csoportba tartoznak az előreugrások: az ugró itt a víztükörrel szemben rugaszkodik el az ugródeszkáról, s vizet érés előtt legalább fél fordulatot tesz előre. A második csoportba a hátraugrások tartoznak. Ilyenkor az ugró az ugródeszka szélére áll a víznek háttal, s dobbantás után hátrafelé tesz fordulatot. A harmadik ugráscsoport az Auerbach-ugrások csoportja; itt a versenyző előre irányuló helyzetben kezd, aztán ugrás közben hátrafelé, a trambulin irányába tesz fordulatot. A negyedik ugrásforma ennek éppen a fordítottja: a versenyző a víznek háttal ugrik el, aztán ugrás közben előre forog, azaz ugyancsak az ugródeszka irányába. Az ötödik csoportba a csavarok tartoznak: itt az ugró hosszanti tengelye mentén pörgeti a testét, miközben a négy másik csoportba sorolt ugrások valamelyikét hajtja végre - például: másfél szaltó előre, három csavarmozdulattal. Az öt kötelező ugrás az öt csoport egy-egy kiválogatott ugrását tartalmazza. Az említett listán felsorolt ugrások többsége három különböző helyzetben hajtható végre: nyújtott testtel, csukamozdulattal vagy zsugorítva. Nyújtott testtartásnál sem a csípő, sem a térd nem hajlik. Csukamozdulatnál a csípő hajolhat, a térdek nem. Zsugorított helyzetben meghajlik a csípő és a két térd is, és az ugró összegömbölyödik. A legbonyolultabb ugrások a többi ugrás laza és kecses kombinációi. Lásd még úszás.

 

müúszás  

Más néven SZINKRONÚSZÁS vagy VÍZIBALETT, eredetileg úszóbemutató, amely mára önálló sportággá fejlődött; lényege, hogy egy vagy több úszó mozgása a zenekísérettel harmonizál. Hasonlít a tánchoz, ezért nevezik vízibalettnak is. A sportág az Egyesült Államokban alakult ki az 1930-as években. Ma a műúszás a világ nem egy részén már jól szervezett amatőr sportág, felügyelő testülete a Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA; Nemzetközi Amatőr Úszószövetség); ez teszi közzé a versenyeken végrehajtható figurák, mozdulatok, mutatványok listáját. A FINA 1954-ben ismerte el sportágként a műúszást. A versenyzők szólóban, párosban vagy 4-8 főnyi csoportokban több kötelező figurát hajtanak végre, de több szabadon választott mutatványt is. Legalább háromtagú versenybíróság pontozza a teljesítményt, figyelemmel a végrehajtás stílusára s a zenével való összhangra. Az olimpiákon eleinte csak bemutatóként szerepelt a műúszás, de 1984 óta versenyszerű, hivatalos olimpiai szám. A 3,5, ill. 4 percig tartó szóló- és páros számok gyakorlatai a száznál is több mozdulat variációján alapulnak. A versenybírák a kötelező és a szabadon választott figurákat egyaránt pontozzák. Lásd még úszás




 




Amíg az oldal tulajdonosa nem helyez el itt tartalmat, addig a mai napi leglátogatottabb oldalak listája jelenik meg!

KIEMELT, REKLÁMMENTES OLDALAK

1. Naposcsibe, napos gyöngyös eladó, csirke, házi csibe a vésztői keltetőből

► Üdvözlöm a Vésztői Baromfiudvar Családi Gazdaság oldalán, ajánlatunk: hagyományos háztáji fajták, farm fajtaváltozatok, vörös, sárga, tarka, kendermagos, kopasznyakú, tojó és vörös húshibrid naposcsibe rendelhető

csibekelteto.hupont.hu

2. Brunner András e.v.

► *** Családi címerek, vadász ajándékok, portrék készítése. Fotorealisztikus 3D modellezés. *** Brunner András, Email: brunnerandras@gmail.com Telefon: +36 30 359 5624

cncfafaragas.hupont.hu

LEGLÁTOGATOTTABB OLDALAK (MAI).

HuPont hirdetési rendszer

1. + Dr. Nem Doktor +

► Dr? Az itt lévő dr-ok jogosultak dr-ként a dr előtag használatára. A doktorokban, tanácsaikban megbízunk. De ön doktor? Nem vagyok Dr. De ettől még tudhatok. Tőlük tanulok 2011 óta. Dr...

dr-nem-doktor.hupont.hu

2. Három szóban el tudom mondani, mit tanultam az életről: mindig megy tovább.

► "A világ minden szépségéért sem akarnám elcserélni az egyéniségemet, még akkor sem, ha nincs benne semmi különös. Én én magam vagyok, és ez több annál, amit néhányan elmondhatnak magukról."

mindigvantovabb.hupont.hu

3. Az igazi gyémántot nem kell ragyogtatni

► Az erkölcstelen politikai irányzat csak a beteg szervezetű államban, nemzetben tudja felütni a fejét, a pillanat fejvesztettsége, kábultsága és nem tudása alkalmas talaj befogadására...

jellem-ismeret.hupont.hu

4. ___ KÓTAJI KERÍTÉSGYÁRTÓ ___ MINDEN GYÁRI ÁRON !!!

► A DRÓTKERITÉS A LEGOLCSÓBB KERITÉS A VILÁGON. AMI SZÜKSÉGES HOZZÁ AZT NÁLUNK MEGTALÁLJA A-Z -ig. FÉM, ÉS BETON KERÍTÉSOSZLOPOK, HORGANYZOTT, ÉS ZÖLD DRÓTHÁLÓ, BETON LÁBAZATI ELEMEK, 3D-s KERÍTÉSPANELEK, ÉS KIEGÉSZITŐK.

kerites.hupont.hu

5. MaTi-CaR ALKATRÉSZEK ELÉRHETŐ ÁRON MISKOLCON....

► Új, utángyártott, és gyári alkatrészek elérhető áron Miskolcon. Minden autótípushoz: ALFA/AUDI/BMW/CITROEN/CHEVROLET/DAEWOO/FIAT/FORD/HONDA/KIA/LANCIA/LEXUS/MAZDA/MITSUBISHI/NISSAN/PEUGEOT/RENAULT/SAAB/SEAT/SKODA/VW alkatrészek elérhető áron..

alkatreszekmindenautohoz.hupont.hu

6. Névnapi verses köszöntők, képeslapok - Pál Júlia tollából

► Különleges, verses névnapi köszöntők, képeslapok, nevek jellemzése, jelentése, saját versek

nevnapikoszontok.hupont.hu

7. Angol nyelvkönyv - azoknak akik szeretnének IGAZÁN jól angolul!

► Sokszor belefogtál már az angol nyelv megtanulásába, de mindig elakadtál? Megvan a megoldás! Ez a nyelvkönyv meg tud tanítani angolul.

angol-nyelvkonyv.hupont.hu

8. Ágyi poloska irtás Budapest +36 70 415 6666

► Ágyi poloska irtása Budapest területén, garancia az irtásra, akár 24 órán belüli kiérkezéssel, környezetkímélő szerekkel +36 70 415 6666.

agyipoloskairtasbudapest.hupont.hu

9. NAPCSILLAG

► HÍREK, ÖSSZEESKÜVÉSEK, FILMMOZAIK, STB.

napcsillag.hupont.hu

10. Lap-FölDI 2 - Online hírek és érdekességek

► Üdvözlöm a Kedves Olvasót! Lap-Föld az online média apró szegmense, ahol Önöket tájékoztatjuk a mindennapokról- hírek, tudósítások, érdekességek, és sok egyéb... fókuszban szűkebb pátriámmal- Tapolcával. Dancs István

lapfoldiketto.hupont.hu

11. GLUTÉNMENTES ÖVEZET

► Hogyan fogyhatsz 50 felett gluténmentes diétával?

glutenmentesreceptek.hupont.hu

12. PRO-SPORT

► Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

pro-sport.hupont.hu

13. Minden ami számvitel... A-tól Z-ig

► Számvitel vizsgára készülsz, vagy szeretnéd ismereteidet bővíteni, netán most ismerekedsz a tantárggyal vagy csak egyszerűen kíváncsi vagy? Ha a válasz igen, akkor itt a helyed! Gyere, és számvitelezz Te is!

szamvitelezz.hupont.hu

14. Mindig csak foci!

► Belépés csak sztárfocistáknak!!!

mindigfoci.hupont.hu

15. Bio vetőmagok saját kertemből

► Teremtés Könyve 1/29. „Nézzétek, nektek adok minden növényt az egész földön, amely magot terem és minden fát, amely magot rejtő gyümölcsöt érlel, hogy táplálékotok legyen".

biovetomag.hupont.hu

16. Az ember a kutya legjobb barátja!;)

► itt mindent megtudhatsz a kutyákról! Megtalálható a-tól z-ig minden kutyafajta!És még mielőtt elkattintanál legalább nézz körül nem lesz tőle semmi bajod!Figyelem! Az oldal még szerkeztés alatt van!

kutyusfanclub.hupont.hu

17. Egyedi konyhabútor készítés Budapesten +36 70 243 9439

► Egyedi konyhabútor készítést vállal Budapesten Fogas Zoltán asztalos mester +36 70 243 9439. Akció: modern konyhabútor, elemes konyhaszekrény

egyedikonyhabutorkeszites.hupont.hu

18. !!! Csak Hírességek !!!

► Ezen az oldalon csak hírességek találhatók! Jó szórakozást az oldal nézegetéséhez! :)

csakhiressegek.hupont.hu

19. Zelovics Péter vagyok postagalambok tenyésztése és versenyeztetése a hobbim

► Postagalamb gyürü gyüjtő is vagyok

zelopigeonrings.hupont.hu

20. ÉRD SÓDER-BETON DEPO

► CÉGTULAJDONOS: SOÓS GYULA

soderdepo.hupont.hu

21. Naposcsibe, napos gyöngyös eladó, csirke, házi csibe a vésztői keltetőből

► Üdvözlöm a Vésztői Baromfiudvar Családi Gazdaság oldalán, ajánlatunk: hagyományos háztáji fajták, farm fajtaváltozatok, vörös, sárga, tarka, kendermagos, kopasznyakú, tojó és vörös húshibrid naposcsibe rendelhető

csibekelteto.hupont.hu

22. HÁRMASHATÁRHEGYI SPORTREPÜLÉSÉRT ALAPÍTVÁNY

► A sportrepülők és egyesületeik érdekvédelmi szervezete. Közhasznú szervezet. Alapítva 1990-ben.

harmashatarhegy.hupont.hu

23. MaTi-CaR Alkatrész- Koreai és Japán autóalkatrészek elérhető áron Miskolcon

► Gyári-, utángyártott Koreai és Japán alkatrészek elérhető áron Miskolcon! CHEVROLET/DAEWOO/HONDA/HYUNDAI/ISUZU/INFINTI/KIA/MAZDA/MITSUBISHI/NISSAN/TOYOTA

japanautoalkatresz.hupont.hu

24. PRODUCATOR DE GARDURI KOTAJ

► GARDUL DIN PLASĂ DE SÂRMĂ ESTE CEL MAI IEFTIN GARD DIN LUME. LA NOI GĂSIŢI TOATE ELEMENTELE NECESARE, DE LA A LA Z. ŞI CE ESTE MAI IMPORTANT : TOTUL LA PREŢ DE PRODUCĂTOR !

gard.hupont.hu

25. BABAGYŰJTEMÉNY

► Gazdag Katalin népviseleti és nemzetközi babagyűjteménye - Doll Collection

babagyujtemeny.hupont.hu

26. Schwarenberg kennel, szálkás-, hosszú- és rövidszörű tacskók

► Kaninchen, törpe, standard tacskók minőségi tenyészete.

schwarenberg.hupont.hu

27. ~Csajsziknak~

► Sziasztok! Ez az oldi igazi csajszis oldal! Itt mindent megtudhatsz! Sztárok, szépségtippek vagy csak egy kis szórakozás! Jó nézegetést! A szerki :3 Néhány részt magazinokból lestem el, mert nem volt ötletem :P meg hogy tippeket nézz

csajszik-oldala-love-it.hupont.hu

28. Háztartásigép Szakszerviz

► Indesit, Ariston, Gorenje, Samsung, Whirlpool, Candy, Siemens, Bosch, Zanussi, Electrolux, Szakszerviz. MOSÓGÉP - MOSOGATÓGÉP - SZÁRÍTÓGÉP - VILLANY TŰZHELY - FŐZŐLAP javitás. Elérhetőségeink: 06/1-227-7168, 06/30-894-4199, 06/1-227-2040

szervizkozpont.hupont.hu

29. http://tukoraltaltalanyos.hupont.hu/ REJTVÉNYEK KICSIKNEK

► Ezen az oldalon Bibliai ihletésű, rejtvényeket találhattok rejtvénytípusonként csoportosítva.

rejtvenyekkicsiknek.hupont.hu

30. Védett Föld

► Föld és Természetvédelem: (Védett és kipusztult állatfajok - Védett növényeink) A Tasmán Tigris - (másnéven) - Az Erszényes Farkas. (Veszélyeztetettségi státusz: besorolás)

vedettfold.hupont.hu

31. Aszfaltozás Mart aszfaltozás Kátyúzás Elérhető áron Tel : 0670/750-7508

► Aszfaltozás Országosan Garanciával, Mart aszfaltozás 2000ft m2-től Hengerelt Aszfaltozás Útépítés Kátyúzás

ardex-aszfalt.hupont.hu

32. Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest

► Olcsó gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest környékén +36 70 282-8829, lakásfelújítás, szobafestés, gipszkarton álmennyezet készítés, tisztasági festés.

gipszkartonszerelese.hupont.hu

33. Veszélyes fakivágás Budapesten

► Veszélyes fakivágás Budapesten biztonságosan, garanciával +36 70 272 0149, minőségi szerszámok, elérhető ár, irányított fadöntés alpintechnikás favágás, email: krisztiankaroly77@gmail.com

fakivagasbudapest.hupont.hu

34. Ezo Hírnök

► www.ezohirnok.hupont.hu

ezohirnok.hupont.hu

35. Elektromos kerékpárok legolcsóbban, garanciával. +36/70-701-8435

► E-bicikli, elektromos robogó, elektromos kerékpár, akkumulátor, garancia és folyamatos alkatrész utánpótlás.

elektromosbicikli.hupont.hu

36. Számítástechnika, Informatika

► Minden ami Computer! Nick Rivers Informatikai oldala

nickrivers.hupont.hu

37. Hács története

► Író - szerkesztő: Kubik György

hacstortenete.hupont.hu

38. Kasza Tamás, Lezárás Specialista Oldala

► Ha már értékesítesz, akkor keress vele pénzt is, ismerd meg a lezárás lépéseit: www.lezarasspecialista.hu

lezarasspecialista.hupont.hu

39. Finom ízek varázsa

► Sütemények és ételreceptek saját gyűjteménye

ki-suti.hupont.hu

40. Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291

► Salétromos falak utólagos vízszigetelése Budapesten, lábazati szigetelés, terasz szigetelés, pinceszigetelés injektálással +36 30 2491 291.

utolagosvizszigetelesbp.hupont.hu

41. OLCSÓ KÖLTÖZTETÉS MAGYARORSZÁG EGÉSZ TERÜLETÉN

► LAKÁS ÉS CSALÁDIHÁZ KÖLTÖZTETÉST, BÚTORSZÁLLÍTÁST, FUVAROZÁST VÁLLALUNK MAGYARORSZÁG EGÉSZ TERÜLETÉN

koltoztetes-magyarorszag.hupont.hu

42. Személyre szabott utazás!

► Utazási tanácsadóként kényelmesebbé és egyszerűbbé teszem a nyaralásod szervezését! Tervezz velem, utazz a nagyilágban és vedd igénybe ingyenes szolgáltatásom! bernadettgyongyosi@gmail.com Tel:20/989-3823

utazasitanacsado.hupont.hu

43. Vinkler Tamás honlapja

► Székesfehérváron vállalok üzleti kommunikációs órákat, vagy diákoknak felkészítést.

biztosangol.hupont.hu

44. Szélvédőjavítás, szélvédő javítás Budapest

► Szélvédő javítás Budapest és szélvédő csere 06 70 602 6000, akár 8000 Ft-tól, helyszíni kőfelverődés javítás hétvégén is!

szelvedojavitasa.hupont.hu

45. Kérdések minden témában!:)

► Sziasztok!Itt minden kérdésre válaszolunk Nektek!Remélem tetszeni fog az oldal!Jó nézelődést!:)

kerdesekmindentemaban.hupont.hu

46. NAGY ANYÁINK HÁZIPATIKÁLYA ÉS A RÁKRÓL

► TERMÉSZETES SZÉPÍTŐ SZEREK,,ÉS RÉGI HAGYOMÁNYOS NÉPI GYOGYÁSZAT

tepesztalatok.hupont.hu

47. A LEGJOBB DESZKÁS HONLAP :D

► itt mindent meg tutsz a deszkáról, sok deszkás trrükröl olvashatsz és millió fénképeket nézhetsz ;D

coolgordeszka.hupont.hu

48. Vattacukor gépek! Pavilon Sátor Rendezvény Garázs Vendéglátó Sátor

► PAVILON SÁTOR, PONYVAGARÁZS, SÁTORGARÁZS, GARÁZS, SÖRSÁTOR, PIACI SÁTOR, RENDEZVÉNYSÁTOR. GÁZ/12V - 220V ELEKTORMOS VATTACUKOR GÉP, ÉS 220V POP-CORN GÉP

pavilon.hupont.hu

49. Autómentő tréler bérlés Budapest

► Nonstop 0-24 olcsó tréler bérlés Budapesten 06 30 285 7558, akár azonnal!

trelerberles.hupont.hu

50. HOKÉV horgászbotok és egyebek...

► HOKÉV horgászbotok képekkel, horgászbotok felújítása - részletes, fényképes leírással, horgászorsók a '70-es, '80-as évekből, régi horgászorsók felújítása, karbantartása

hokevhorgaszbotok.hupont.hu

51. Új és használt robogó , motor kereskedés, bizományos értékesítés

► Aprilia, Benelli, Gilera, Keeway, Piaggio, Vespa márkakereskedés és garancia szakszerviz. Használt motor és robogó kereskedés Budapesten. Bizományos értékesítés. Gyári és utángyártott alkatrészek raktárról. Robogó tuning és teljesítménynövelés

keewayszerviz.hupont.hu

52. RE - FLEXI - OK

► "Ágyúval verébre?!"

reflexiok.hupont.hu

53. Digitális eszközökkel támogatott matematikatanítás alsó tagozaton

► Gyakorlófeladatok matematika tanításhoz, felzárkóztatáshoz, tehetséggondozáshoz

digimatekalso.hupont.hu

54. Baromfi - díszbaromfi. Több mint hobby.

► Magyar sárga kettőshasznú - Erdélyi kopasznyakú - Maláj harcos (viador) - Gyöngytyúk (több színben) - Bráma - Orpington- Pézsmaréce (némakacsa)- Liba

baromfi-diszbaromfi.hupont.hu

55. Érd info

► Minden információt ÉRDről az ÉRDi polgároknak és az ÉRDeklődőknek.

erd.hupont.hu

56. ROKOLYA ÉTTEREM - a Rokolya utcai irodaház földszintjén

► ******* Nálunk nem csak az ebéd fő, hanem az egészség is! ******* Címünk: Bp. XIII. Rokolya u. 1-13. - - - - - - Telefon: +36 20 3982819 Email:rokolyabufe@gmail.com * facebook.com/Rokolya Étkező

rokolyabufe.hupont.hu

57. Bontott alkatrészek reális áron

► Nálunk nagyon sok mindent megtalál. Használt, bontott alkatrészek garanciával!

kalapos.hupont.hu

58. vagányok,tehát tinik

► minden ami minket fiatalokat érdekel.

teenager.hupont.hu

59. CSILLOGÓ képek, feliratok és sok más dolog! Honlapkészítéshez kiegészítők.

► Üdvözöllek az oldalamon! Fotóim, Képeslapjaim Emlékversek, csillogó képek, feliratok, sorelválasztók, és még sok minden...A listát még bővítem, érdemes benézni hozzám!

vajdamariann.hupont.hu

60. ANTENNABOLT-WEBÁRUHÁZ A BP 1174.BOCSKAI U 29.

► TEL:0612570573,+36309847295 MINDIGTV,FÖLDI ANTENNA, MŰHOLDVEVŐ,KAMION ANTENNABOLT.

sat.hupont.hu

61. Csak foci

► Az egész foci, semmi más

csakfoci.hupont.hu

62. Bárdudvarnok bemutatása, turisztikai és kulturális programok

► Ha szeretnél pihenni, sok érdekességet megismerni látogass el Bárdudvarnok környékére

bardudvarnok.hupont.hu

63. Igényes borovi fenyőbútor a legolcsóbban! +36/70-329-4217

► A ház minden zugát otthonná varázsoljuk! Hálószoba, nappali, étkező, gyerekbútor, előszoba fal, íróasztal, polc, nekünk nem okoz gondot!

borovibutor.hupont.hu

64. Sicambria-Alba Regale-Fehérvár, Buda Vetus-Ősbuda-Óbuda

► Királyi fehér fővárosunk Sicambria, Alba Regalis, Fehérvár, Buda Vetus, Ősbuda azaz Óbuda, Szűz Mária sziget, Veteri Pest-Antiqua Pest ősi városaink és múltunk eltitkolt történelmünk kutatásával és feltárásával foglalkozó oldal

albaregalis.hupont.hu

65. OPEL alkatrészek elérhető áron a MaTi-CaR Alkatrészeknél Miskolcon

► Gyári-, utángyártott Opel alkatrészek Miskolcon! Opel AGILA, ANTARA, ASTRA, CORSA, COMBO, FRONTERA, INSIGNIA, MERIVA, MOVANO, OMEGA, SIGNUM, TIGRA, VECTRA, VIVARO, ZAFIRA alkatrészek elérhető áron! Opel alkatrészek A-Z-ig!

opelhez-alkatreszek.hupont.hu

66. TOYOTA ALKATRÉSZ MISKOLCON! TOYOTA ALKATRÉSZEK AKCIÓS ÁRON!

► Gyári-, utángyártott autóalkatrészek TOYOTA 4-RUNNER, AYGO, AVENSIS, AURIS, CAMRY, CARINA, CELICA, COROLLA, DYNA, HIACE, HILUX, IQ, LAND CRUISER, PICKUP, PREVIA, PRIUS, PREMIO, RAV4, STARLET, URBAN CRUISER, VERSO, YARIS típusokhoz akciós áron!

toyota-alkatreszek.hupont.hu

67. KÜLSŐ - BELSŐ AJTÓKILINCSEK ÉS FOGANTYÚK AKCIÓS ÁRON MISKOLCON...

► Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Kia, Lancia, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volvo, VW minden, autótípushoz és márkához!!!

ajtokilincs-kulso-belso.hupont.hu

68. MÉREGTELENÍTÉS REG-ENOR A TÚLSÚLY ÉS AZ ÖREGEDÉS ELLEN! RO VIZTISZTÍTÓK!

► BIOBOLT WEBÁRUHÁZ: TERMÉKBEMUTATÓ- ENERGIA MEGTAKARÍTÁSÁRA ÉS KÖRNYEZET VÉDELEMRE ALKALMAS TERMÉKEKET, TERMÉSZETES ALAPANYAGOKBÓL KÉSZÜLT TÁPLÁLÉK KIEGÉSZÍTŐKET KÍNÁLUNK! VÍZTISZTÍTÓK AZ EGÉSZSÉGÉRT!

meregtelenites.hupont.hu

69. bubuvicc-a válogatott viccek lapja

► Ha kiakarsz szakadni a hétköznapokból, vagy csak akarsz egy jó viccet olvasni,viccel nevettetni-a legjobb helyen jársz!

bubuvicc.hupont.hu

70. BETEKINTÉS AZ ÓVODAI ÉLETBE - Goró Erzsébet óvónő

► " Gyermekkorunk jelei ott maradnak életünk helyszínein, ahogy a virág illata is ott marad a szobában, amit díszített" - Chateubriand

ovodaivilag.hupont.hu

71. FUTBALL CSAPATOK!

► A világ összes legjobb csapata!

focicsapatok.hupont.hu

72. Keller cukrászat honlapja: torták, aprósütemények, pogácsák

► Honlapunkon megnézheti az általunk készített termékek fényképeit és tájékoztatást kap árainkról.

kellercukraszat.hupont.hu

73. Lakatos Budapest

► 40 éves tapasztalattal rendelkező lakatos Budapest területén és környékén vállalja kerítések, kapuk, korlátok, tetőszerkezetek elkészítését 06 30 768-3454; kovacsoltvaskerites@yahoo.com

lakatosbudapest.hupont.hu

74. KÓTAJI DRÓTFONAT, VADHÁLÓ ÉS BETONOSZLOP CENTRUM

► A DRÓTKERITÉS A LEGOLCSÓB KERITÉS A VILÁGON. AMI SZÜKSÉGES HOZZÁ AZT NÁLUNK MEGTALÁLJA A-Z -ig. ÉS AMI A LEGFONTOSABB: GYÁRI ÁRON !

mindentbekeritek.hupont.hu

75. Orosz Ferenc

► Magamról, hobbiról, barátaimról, nosztalgiáról, tárgyaimról...

ofk.hupont.hu



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 26
Tegnapi: 8
Heti: 26
Havi: 1 003
Össz.: 342 846

Látogatottság növelés
Oldal: Sportágak M
Chillik András László honlapja - © 2008 - 2024 - chillik.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »